עורכת הדין אירית באומהורן לדף הבית של עורכת הדין אירית באומהורן
עורכת דין אירית באומהורן - יצירת קשר
עורכת דין אירית באומהורן - פרסומים בתקשורת
שרותים משפטיים עורכת דין אירית באומהורן
משרד עורכי דין אירית באומהורן
עורכת הדין אירית באומהורן
פרסומים בתקשורת של עורכת הדין אירית באמוהורן
פרשת הנשיא משה קצב

‫‫ אירית באומהורן, למה את חשה חמלה על משה קצב?

הארץ, 23‪.‬3‪.‬2011

עו"ד אירית באומהורן, היא הפרקליטה הבכירה מפרקליטות מחוז ירושלים שניהלה את תיק קצב עד שהחליטה להסיר ממנו ידיה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מני מזוז, החליט שלא להגיש נגד קצב כתב אישום הכולל את תלונתה של א' מבית הנשיא.
מהפרקליטות היא פרשה לפני כשנה, אחרי 24 שנים, ומשמשת סנגורית, המתמחה, בין היתר, בעבירות צווארון לבן. באחרונה היא מייצגת את ניצב אורי בר לב, שנחשד בביצוע עבירת מין בד"ר אורלי אינס.
שתפי אותי בתחושותייך כששמעת את החלטת שופטי הרוב לשלוח את קצב לשבע שנות מאסר בפועל.
"חשבתי שבאיחור של כמה שנים אכן הצדק נעשה, אבל יחד עם זה היתה לי תחושה של חמלה כלפי קצב".
למה חמלה?
"למרות שהוא עבריין שלא חמל על קורבנותיו, לא פשוט לראות אדם בנקודת השפל של חייו ובוודאי כשמיצו אותו ובצדק את הדין. כפרקליט, כשאתה רואה את הנאשם ברגע השפל של חייו אתה לא יכול להישאר אדיש. היו מקרים ספורים בחיי שלא חשתי תחושה כזאת ביחס לנאשם - בתיק של הרוצח אלי פימשטיין, שרצח את בתו הפעוטה. אנחנו בני אנוש. גם לקצב יש משפחה, ילדים".

להורדת הכתבה >

‫התובעת הראשונה של קצב: "הוא צריך ללכת לכלא"‬

‫‫‫‫חדשות 2, 21‪.‬3‪.‬2011‬

ערב מתן גזר דינו של משה קצב, כשהמתח סביב דברם של השופטים מורגש היטב באוויר, סבורה התובעת לשעבר בתיק, עו"ד אירית באומהורן, כי לראשונה בתולדות המדינה - צפוי להישלח מחר מי שהיה נשיא לשעבר אל מאחורי סורג ובריח.
"אני האחרונה שתבוא להגן על משה קצב. אני כתבתי את כתב האישום המקורי, ואני חושבת שהוא צריך ללכת לכלא", אמרה באומהורן בריאיון בתכנית שש עם עודד בן עמי.
היא הוסיפה כי "מבחינה ערכית, בית המשפט צריך לקבוע עונש כזה שיהיה ראוי לכל אזרח בכלל ולמשה קצב בפרט". עם זאת, היא הדגישה כי העובדה שקצב כיהן כנשיא המדינה צפויה בהחלט להוות שיקול בקביעת העונש.

לצפיה בסרטון >     להורדת הכתבה >

‫‫ ‫המדינה בגדה במתלוננות נגד קצב‬‬

‫‫‫‫חדשות 2, 14.5.2010‬

‫‫‫‫"‫כשהבינו במשרד המשפטים שעו"ד אירית באומהורן מתכוונת לפתוח את הפה הם נכנסו ללחץ: מי שהייתה עדה להתנהלות במשפט שמתנהל נגד משה קצב טוענת שהתנהלות הפרקליטות בפרשה היא שערורייתית. אותה התנהלות גרמה לבסוף לעזוב ולבוא חשבון עם המערכת.‬ "התיק הזה מטריד אותי כבר כמה שנים. את כל מה שמטריד אותי אני סיפרתי לכולם, אמרתי לכולם, דיברתי על זה שוב ושוב בתוך המערכת, כמובן, עד לפני שבוע. מלפני שבוע, כשפרשתי, חשבתי שהגיע הזמן לדבר על זה גם מחוץ למערכת", כך מסבירה עורכת הדין אירית באומהורן את החלטתה לחשוף את מה שהיא מכנה מחדלים בהתנהלות המדינה נגד נשיא המדינה לשעבר משה קצב. אחרי 24 שנים בפרקליטות המדינה, עם התמחות של כ-19 שנים בתחום הפלילי, הייתה באומהורן הפרקליטה בתיק של מחתרת בת עין, רצח הודיה קדם, ח"כ לשעבר יחיאל חזן, ובעצם כמעט כל תיק חשוב שעבר כאן. מתוך המעמד הבכיר אליו הגיעה, הפכה באומהורן הפרקליטה המלווה בתיק הרגיש והסוער ביותר שהגיע לבניין הזה: תיק משה קצב. בשלוש השנים האחרונות, כשהיא רואה לנגד עיניה מה מתרחש בתיק, באומהורן הרגישה שהיא מתפוצצת מבפנים."

לצפיה בסרטון >     להורדת הכתבה >

‫‫ הפרקליטה נגד הפרקליטות‬‬

‫‫‫ידיעות אחרונות, 14.5.2010‬

‫‫‫"עו"ד אירית באומהורן, שהיתה התובעת בתיק קצב, תוקפת בראיון מיוחד ל"ידיעות אחרונות" את צמרת הפרקליטות: "ראיתי חובבנות, חוסר מקצועיות וחוסר מקצוענות. בתיקים של אישי ציבור יש חשש שפועלים גם ממניעים אמוציונאליים. ‫אירית באומהורן, שהובילה את כתב האישום המקורי נגד משה קצב, מספקת הצצה נדירה על עבודת צמרת הפרקליטות‬, מבקרת את דרך הטיפול בפרשות של אישי ציבור ומכריזה: "חייבת להתקיים בדיקה חיצונית של ההתנהלות בתיק קצב, בעיקר של מעורבות הדרג הגבוה‫.‬"

להורדת הכתבה >

‫מה נותר מתיק קצב? מתלוננת אחת בלבד

‏‫NRG,‫ 25.10.2008‬

"ביולי השנה חלה עוד התפתחות דרמטית בפרשה. פרקליט המדינה משה לדור החליט להוציא את התיק מידיה של התובעת אירית באומהורן ולמנות במקומה את עורכת הדין רונית עמיאל. באומהורן, מפרקליטות מחוז ירושלים, היא אחת מאנשי המקצוע המוערכים בתחום. במהלך 21 שנות עבודתה בפרקליטות ניהלה בהצלחה תיקי תביעה מסובכים, בהם של אלי פימשטיין, שהורשע ברצח בתו הודיה קדם, ושל חברי מחתרת בת עין. המהלך גרם לזעזוע נוסף בפרקליטות. לא בכל יום מזיזים פרקליטה במעמד כזה מתיק שבו עסקה ימים ולילות. בפרקליטות מגדירים את באומהורן "פרקליטת נשמה". היא טיפלה עד היום בתיקים רבים של אונס ושל הטרדות מיניות, והצליחה תמיד לבנות קשר מצוין עם המתלוננות. אחרי ביטול עסקת הטיעון עם קצב ביקשה באומהורן לחזור לכתב האישום המקורי, שמתייחס אל ארבע מקורבנותיו של קצב. היא טענה שריבוי המתלוננות מעניק לתיק את העוצמה שלו. "עם כמה מתלוננות יש סיכוי סביר להרשעה", אמרה בדיונים פנימיים, "גזרת מתלוננות - חתכת את התיק". באומהורן לא התרגשה מהסתירות שהיו לכאורה בעדויות של א' מלשכת הנשיא ושל א' ממשרד התיירות. אחרי שנים של טיפול בתיקי אונס היא הגיעה למסקנה שהמבוכה והבלבול הם כמעט בלתי נמנעים אצל קורבנות התקיפה המינית. היא האמינה כי מה שחשוב זו קבוצת המתלוננות, שיעמדו על הדוכן ויספרו על ההתנהגות השיטתית הנלוזה של קצב, שתעבור כחוט השני בין העדויות. באומהורן טענה שאם יעמידו רק את א' ממשרד התיירות מול הנשיא יעשו לה עוול. זו תהיה גרסה מול גרסה שבה יש יתרון לקצב בן ה-63, נשיא מדינה לשעבר, שעוטה תמיד ארשת פנים תמימה ובכיינית. "

להורדת הכתבה >

‫‫עם א' הראשונה בתיק - באומהורן היתה זוכה‬

‏‫Ynet,‫ 25.7.2008‬

‫‫‫"העברת תיק קצב למחוז מרכז עוררה סערה בפרקליטות. "אם א' מבית הנשיא הייתה מצורפת לכתב האישום, באומהורן היתה הולכת על התיק בכל הכוח - וגם מנצחת", אמרו שם. "העוצמה של התיק היא בריבוי המתלוננות". פרקליטי קצב: "האמת שנחשפה לגבי א' מבית הנשיא תיחשף גם לגבי א' ממשרד התיירות". גורמים בפרקליטות תוקפים את ההתנהלות שהובילה לפרישתה של עורכת הדין אירית באומהורן, מי שהייתה אמונה על עבירות המין של הנשיא לשעבר, משה קצב. בעקבות פרישתה מהעיסוק בתיק הודיע אתמול היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, כי ההחלטה על האישומים מתעכבת."

להורדת הכתבה >

‫ועכשיו: א' מהפרקליטות‬‬

‫‫ידיעות אחרונות, 11.4.2008‬‬

‫‫"תכירו עוד א' שמשה קצב לא ישמח להכיר. אירית באומהורן, התובעת שמשוכנעת ביכולתה להרשיע אותו בעבירות מין. ‫חילוקי דעות קשים התגלו בפרקליטות בדיונים על עסקת הטיעון עם קצב. עו"ד אירית באומהורן הובילה את המתנגדים.‬ כעת היא תוביל את התביעה, ותצטרך להוכיח שצדקה כשביקשה שקולן של המתלוננות יישמע בבית המשפט. הילדה מטירת הכרמל, שסיימה את התואר במשפטים עם שני תינוקות, לא חוששת מהתמודדות עם אביגדור פלדמן. עם ציון אמיר יש לה חשבון פתוח: בפעם הקודמת שהם עמדו זה מול זה השופטים נאלצו להתערב בקטטות."

להורדת הכתבה >

הפרקליטה נגד נשיא המדינה‬

‫מעריב, 26.1.2007‬

‫"‫תזכרו את השם: עורכת הדין אירית באומהורן. התובעת שהכניסה לכלא את אלי פימשטיין שרצח את בתו הודיה צפויה להופיע בבית המשפט ולנהל את התיק נגד משה קצב.‬ פרקליט מחוז ירושלים עורך דין אלי אברבנאל, שהיה התובע במשפטו של השר לשעבר יצחק מרדכי, יפקח מלמעלה. "יש דמיון רב בין פרשות מרדכי וקצב", אומר גורם משפטי, "אבל הפרשה הנוכחית חמורה ומביכה הרבה יותר". בתום ישיבות ארוכות נפל הפור. היועץ המשפטי לממשלה החליט להעמיד את קצב לדין בעבירת אינוס של א' ממשרד התיירות. גלגוליו של כתב אישום."

להורדת הכתבה >

‫ ‫ ‫

לכל הפרסומים >

| חזרה למעלה |

עורכת דין אירית באומהורן
כל הזכויות שמורות לעו"ד אירית באומהורן ©