28.01.2016

האם היה דופי בתחקיר תאונתו של גל בק שערכה איילה חסון? חסון באולפן תיק תקשורת מגנה על עמדותיה וטוענת שלא היה ניגוד עניינים בתחקירה. האם שי ניצן ניסה "לסגור חשבון" עם חסון? עו"ד אירית באומהורן מגיבה לכך באולפן.

לראשונה ביצעה פרקליטות המדינה הליך הסגרה בארה"ב נגד ישראלי בגין עבירות מס. בסוף השבוע שב אהרון בראשי מארה"ב לישראל, לצורך העמדתו לדין, במסגרת הליך הסגרה שננקט נגדו.

בראשי (63) היה מבוקש על-ידי הרשויות בישראל במשך כ-10 שנים בגין עבירות של התחמקות מתשלום מס הכנסה ומס ערך מוסף בסך של כ-17.5 מיליון שקל בין השנים 1997-2011.

במהלך הליך ההסגרה, ועוד לפני שבית המשפט בארה"ב נתן את פסק דינו בעניין, החליט בראשי להסגיר את עצמו ולחזור לארץ, להודות בחלק מהעבירות שיוחסו לו ולחתום על הסדר טיעון עם הפרקליטות.

באת-כוחו של בראשי, עו"ד אירית באומהורן, מסרה כי בינה לבין הפרקליטות התנהל משא-ומתן ארוך, שנמשך מעל שנה, לגבי תנאי הסדר הטיעון עם בראשי ותנאי חזרתו לארץ. לדבריה, לקח זמן עד שהמשא-ומתן הבשיל, אבל היה ברור כל העת שבראשי מתכוון לחזור לישראל. "בראשי נולד בירושלים, וכוונתו הייתה לחזור ולגור בירושלים וגם לשלם את חובו לחברה", מסרה.

לדברי הפרקליטה, במסגרת הליך ההסגרה לא נבחנה השאלה האם בית המשפט בארה"ב אכן מוסמך להסגיר את בראשי בגין עבירות מס. "כבר בדיון הראשון בארה"ב, ובהנחייתי, הודיע בראשי כי הוא מסכים להסגרה, וכי ממילא התכוון לחזור לישראל", ציינה.

‏‫גלובס,‫ 23.12.2012‬

רות לייטנר הואשמה בכך שהתחזתה במשך 20 שנה לרופאת שיניים. לייטנר הורשעה בבית משפט השלום בתל אביב בעבירות של התחזות, מתן טיפול רפואי ברשלנות, תקיפה חבלנית, זיוף ועוד, ונדונה בגזר הדין לעונש הכולל 4.5 שנות מאסר בפועל.

גב' לייטנר פנתה לצורך הגשת ערעור לעורכת הדין באומהורן. בית המשפט המחוזי בתל אביב (הרכב בראשות כב' הנשיאה דבורה ברלינר) קיבל את ערעורה של לייטנר, וקבע כי איננה כשירה לעמוד לדין. בהתאם לכך, עונש המאסר בוטל במלואו. במסגרת זאת נקבעה הלכה תקדימית לטובת נאשמים בנושא מידת ההוכחה הנדרשת לשם קבלת טענה של אי כשירות לעמוד לדין. להורדת הכתבה.

‫‫‫הארץ, 10‪.6‪.‬2011

אי אפשר לגולל את כל עלילותיה של אחת מפרשות השחיתות החמורות ורחבות ההיקף ביותר בתולדות המדינה, אבל אפשר לנסות לתאר את השיטה.
התוכנית הראשונה של פרויקט הולילנד משנות ה-90 שאותה הזה ש', הבטיחה לדבריו הגדלה של כ-1,200 אחוז(!) בזכויות הבנייה וכללה אישור לבניית שלושה מלונות ענק וכ-850 יחידות דיור. היתה זו תוכנית יוצאת דופן בנוף הירושלמי. באותה עת עמדו בעיר הבירה בקושי שלושה מגדלים בני 22 קומות, ואילו תוכנית הולילנד עוד בשלב הראשוני, כללה בנייה במאסות ובגובה אדירים בהרבה.

הארץ, 23‪.‬3‪.‬2011

עו"ד אירית באומהורן, היא הפרקליטה הבכירה מפרקליטות מחוז ירושלים שניהלה את תיק קצב עד שהחליטה להסיר ממנו ידיה לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מני מזוז, החליט שלא להגיש נגד קצב כתב אישום הכולל את תלונתה של א' מבית הנשיא.

‫‫‫‫חדשות 2, 21‪.‬3‪.‬2011‬

ערב מתן גזר דינו של משה קצב, כשהמתח סביב דברם של השופטים מורגש היטב באוויר, סבורה התובעת לשעבר בתיק, עו"ד אירית באומהורן, כי לראשונה בתולדות המדינה - צפוי להישלח מחר מי שהיה נשיא לשעבר אל מאחורי סורג ובריח.

‫‫‫‫חדשות 2, 26‪.‬11‪.‬2010

עורכת דינו של ניצב אורי בר-לב, אירית באומהורן, הגיבה הערב לפרשה בראיון מיוחד ל"אולפן שישי". "אני חושבת שזה נפל עליו כרעם ביום בהיר", אמרה. "אירוע מלפני חמש שנים, חד פעמי, של קיום יחסי מין, זו בהחלט פצצה. בחקירה הוא עשה מה שתכנן לעשות וסיפר הכול".

‫‫‫גלובס, 24.11.2010

לפני שנתיים-שלוש, בשיאה של פרשת נשיא המדינה לשעבר משה קצב, היתה עו"ד אירית באומהורן מזוהה יותר מכל עם הגישה האוהדת למתלוננות, הקורבנות לכאורה של עבירות המין שנעשו בהן על-ידי בעל השררה.

‏‫Ynet,‫ 22.11.2010‬

המועמד למפכ"לות, ניצב אורי בר-לב, החשוד בתקיפה מינית של המתלוננת א', צפוי להיחקר במשך מספר שעות במח"ש, במשרדים אליהם זומנה גם המתלוננת. עורכת דינו של בר-לב, עו"ד אירית באומהורן, אמרה הבוקר ל-ynet: "אין מקום להגיב לגופו של עניין לפני החקירה, אולם אנחנו מאמינים בחפותו המלאה של אורי וגם נוכיח זאת".

‫‫‫ערוץ המשפט הישראלי – פסק דין, 19.10.2010‬

עו"ד אירית באומהורן מומחית במשפט פלילי, לשעבר בכירה בפרקליטות המדינה ומי שניהלה את תיק משה קצב בפרקליטות בראיון על הרצאתה "תיק תקשורת - עד כמה משפיעה התקשורת על ניהול הליכים משפטיים בעבירות מין?" במסגרת יום עיון בנושא הטרדה מינית שהתקיים בועד מחוז תל אביב והמרכז.

‫‫‫‫חדשות 2, 14.5.2010‬

‫‫‫‫"‫כשהבינו במשרד המשפטים שעו"ד אירית באומהורן מתכוונת לפתוח את הפה הם נכנסו ללחץ: מי שהייתה עדה להתנהלות במשפט שמתנהל נגד משה קצב טוענת שהתנהלות הפרקליטות בפרשה היא שערורייתית. אותה התנהלות גרמה לבסוף לעזוב ולבוא חשבון עם המערכת.‬"‬

לצפיה בסרטון

להורדת הכתבה

‫‫‫ידיעות אחרונות, 14.5.2010‬

‫‫‫"‫אירית באומהורן, שהובילה את כתב האישום המקורי נגד משה קצב, מספקת הצצה נדירה על עבודת צמרת הפרקליטות.‬"

להורדת הכתבה

‫‫ידיעות אחרונות, 11.4.2008‬‬

‫‫"‫חילוקי דעות קשים התגלו בפרקליטות בדיונים על עסקת הטיעון עם קצב. עו"ד אירית באומהורן הובילה את המתנגדים.‬"

להורדת הכתבה

‏‫NRG,‫ 25.10.2008‬

"ביולי השנה חלה עוד התפתחות דרמטית בפרשה. פרקליט המדינה משה לדור החליט להוציא את התיק מידיה של התובעת אירית באומהורן. באומהורן, מפרקליטות מחוז ירושלים, היא אחת מאנשי המקצוע המוערכים בתחום. התיק נגד קצב נשען כרגע על מתלוננת אחת, על פרקליטה ועל יועץ משפטי שמחויב לו מבחינה ציבורית. אם התיק נסגר, הפרקליטות נסגרת."

להורדת הכתבה

‏‫Ynet,‫ 25.7.2008‬

‫‫‫"‫גורמים בפרקליטות תוקפים את ההתנהלות שהובילה לפרישתה של עורכת הדין אירית באומהורן.‬" ‬‬

להורדת הכתבה

‫מעריב, 26.1.2007‬

‫"‫תזכרו את השם: עורכת הדין אירית באומהורן. התובעת שהכניסה לכלא את אלי פימשטיין שרצח את בתו הודיה צפויה להופיע בבית המשפט ולנהל את התיק נגד משה קצב.‬"

להורדת הכתבה

‏‫NRG,‫ 3.11.2004‬

"בכתב האישום שהגישה מנהלת מחלקת הערעורים בפרקליטות מחוז ירושלים, עו"ד אירית באומהורן, נאמר: "משהבחין הנאשם (ח"כ חזן) לאחר הצבעתו שלו כי ח"כ ענבל גבריאלי, שמקומה לשמאלו, נעדרת מאולם המליאה, החליט להצביע גם במקומה"."

להורדת הכתבה

‏‫News1,‫ 3.11.2004‬

‫"בהצביעו פעמיים 'נגד'", נטען בכתב האישום שהגישה מנהלת מחלקת ערעורים בפרקליטות מחוז ירושלים, עו"ד אירית באומהורן, "גרם הנאשם חבר הכנסת יחיאל חזן במרמה לכך שלמתנגדי ההצבעה יתווסף קול שלא כדין, תוך יצירת מצג שווא כאילו קול זה הושג בהצבעתה של חברת הכנסת גבריאלי".

להורדת הכתבה

‫הארץ, 16‪.‬7‪.‬2004

"אחת מפרשות הרצח המזעזעות ביותר בתולדות ישראל הגיעה אתמול לסיומה. עו"ד אירית באומהורן מפרקליטות מחוז ירושלים, ששימשה תובעת בתיק הרצח של אלי פימשטיין, אמרה כי "גם אנחנו בפרקליטות מסיימים עכשיו את הפרשה הקשה והכאובה הזו"."

להורדת הכתבה

‏‫Ynet,‫ 15.7.2004‬‬

‫"האיש שהטביע את בתו בת השנתיים באמבטיה ואז בכה בדמעות שליש מול כל המדינה כש"נעלמה" - נשלח למאסר עולם בכלא לאחר שהורשע ברצח האכזרי. התובעת, עו"ד אירית באומהורן, העריכה כי פימשטיין יערער על גזר הדין."

להורדת הכתבה