בכתבי אישום רבים, המשתייכים לענפים שונים של המשפט הפלילי, מואשמים נאשמים גם בעבירות לפי חוק איסור הלבנת הון, התש"ס-2000. חוק זה ממוקד בעבירות הנוגעות לפעולות אסורות ברכוש שהושג בעבירה.

במסגרת זו עורכת הדין באומהורן ייצגה בתיק שבו הוגש כתב אישום כנגד יהלומן אשר הבריח לשטחה של מדינת ישראל מחו"ל רכוש בשווי כולל של כארבעה מיליון ש"ח. הרכוש כלל יהלומים בשווי של כ- 850,000 ש"ח; שעוני יוקרה בשווי של כשני מיליון ש"ח ; וכסף מזומן במטבע זר בשווי של כמיליון ש"ח.

בכתב האישום יוחסו לנאשם, בין היתר, עבירת הברחה לפי פקודת המכס, עבירות מס ומע"מ שונות וכן עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. יחד עם הגשת כתב האישום רשות המיסים ביקשה לחלט את כל הרכוש שנתפס על ידה בשווי של כארבעה מיליון ש"ח. בנוסף, רשות המיסים ביקשה להטיל על הנאשם בגין העבירות הללו עונש של מאסר בפועל וקנס.

בהסדר טיעון שנחתם על ידי עורכת הדין באומהורן עם רשות המיסים (היחידה המשפטית לתיקים מיוחדים), לאחר משא ומתן מורכב בין הצדדים, נגזר על היהלומן בסופם של הליכים, עונש של שישה חודשי עבודות שירות. בנוסף, הוחזרו לידיו של הנאשם השעונים ורוב היהלומים תמורת קנס כולל של כמיליון וחצי ש"ח, בעוד שסכום ההברחה עמד על כארבעה מיליון ש"ח.

ההסדר הושג , בין היתר, בשל טיעונים משפטיים ועובדתיים מורכבים שנטענו על ידי עורכת הדין באומהורן בעניין חוק איסור הלבנת הון ויישומו הראוי, ואשר הובילו בסופו של דבר להסדר בין הצדדים.

לכתבה בגלובס: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000987470